"Gość Wiadomości"

Zapis wizyty w programie "Gość Wiadomości"

"Na najbliższe 5 lat mamy 15 mld euro środków na wspólną politykę rolną. [...] 95% rolników będzie miało dopłaty na hektar wyższe od średniej unijnej. Chcemy promować rolników, którzy chcą naprawdę pracować na ziemi i hodować zwierzęta."

"Platforma nie interesowała się sprawami rolnictwa, a jak już się zainteresowała to w taki sposób, że w rolnictwie pozostawały tylko gruzy"

"Od 2016 roku obowiązuje ustawa....,że jeżeli zagraniczny rolnik chce kupić w Polsce ziemię rolniczą to tylko pod takim warunkiem , że tutaj będzie mieszkał i na tej ziemi pracował"

"Jeżeli rzeczywiście było zagrożenie zdrowia i życia członków załogi tego samolotu to nie mam wątpliwości, że reakcja powinna być ostra. Oczywiście to pokazuje, że Rosja jest gotowa do takich prowokacji..."

"Zabiegamy o to, żeby był większy udział rodziców w przekazywanych treściach w szkołach i przedszkolach....ludzie po prostu chcą mieć wpływ na to czego dzieci będą uczone.. "

"Tu chodzi o organizacje pozarządowe które coraz liczniej próbują wchodzić do szkół a nawet do przedszkoli. Gdyby to dotyczyło moich wnuków byłbym pierwszy który w tej sprawie protestuje "

 

źródło: TVP Info